| BuGsstormbunny a întrebat:

Salut. Anul trecut in septembrie am mers de urgenta la spital deoarece am avut o tăietură grava la degetul mare de la mana, aproape amputat complet. Când am ajuns la spital, ce credeți, e sigur ca asistentele mi-au făcut vaccin anti tetanos, fiind vorba de o tăietură cu topor? In socul acela nu am mai aflat deoarece am fost si transferat ulterior la alt spital.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce să credem. Bine au făcut.

| dinaprilie a răspuns:

Orice ti-ar fi facut acolo trebuie specificat in fisa de observatie care ar trebui sa-ti fi parvenit si tie un exemplar. Este adevarat ca se pot "uita" lucruri de mentionat in fisa de observatie. Deci? Este scris acolo ca ti-au facut antitetanos?