| VasileBogdan a întrebat:

Salut.
Aseara am facut sex cu o fata de 22 de ani e am 18 ani.
M-am protejat pana cand am incercat sa fac si sex anal cu ea. atunci s-a rupt prezervativul ir ei aninceput sa ii dea sangele a durat cam omsecunda maxim contactul fara prezervativ nu m-am murdarit de sange absolut nmic. Eu nu stiu nimic despre fata asta ea a spus ca nu si-a facut analize absolut nimic... Dar este cam loata de toata lumea. Credeti ca in contactul de o secunda as fi putut lua boli gen hiv, hepatita? S mai am o intrebare daca imimfac testul hiv in cat timp mi dau rezultatele. Pot scapa de el. Acum 10 ore am facut-o cu acea fata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, contactul de o secunda te poate infecta cu HIV, hepatita, sifilis, HPV. Testul pentru HIV il poti face dupa minim 6 luni de la contactul sexual, fiindca pana atunci este nesemnificativ (exista un interval care se numeste fereastra imunologica, in care desi esti infectat, analizele ies negative). Rezultatele ti se vor da in 2-3 zile de la momentul recoltarii, dar asta este nesemnificativ pe langa asteptarea de 6 luni care va urma.

2 răspunsuri:
| Dana211 a răspuns:

Daca are ceva nu conteaza cat timp ai intrat in contact pentru ca de multe ori e suficient si o secunda. Din cate stiu eu analizele pentru hiv sunt ca si cele de sange deci iti pot da rezultatele in cateva ore. Iar de scapat nu stiu sa iti spun daca scapi sau nu dar daca e abia la inceput ai toate sansele. oricum nu te speria pana nu vezi rezultatele testelor

| halo a răspuns:

Sfatul meu nu te mai culca cu toate... luate de 10000 de ori, gasestetio prietena care sa o iubesti si sa te iubeasca si cu ea poti sa o faci si de 3 ori pe zi sau de cate opri simtiti nevoia... Daca este vorba de o secunda nu cred ca poti lua vreo boalatongue