| Mrzjliak a întrebat:

Aseară când m-am trezit brusc din somn dar nu puteam sa ma mișc. Eram treaz vedem în jur dar nu puteam sa ma mișc...va rog sa-mi ziceți ce e și dacă e nevoie de medic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"nu puteam sa ma mișc" - foaaaarte grav, sună la 112 urgent - de fapt nu tu, ci altcineva din familie că tu nu te poți mișca!

| Donsavas a răspuns:

Paralizia din timpul somnului se întâmpla noapte de noapte doar ca se întâmpla ca putini oameni sa se trezească când se intaimpla

| mentholinks a răspuns:

Se numeste paralizie in somn, nu e ceva comun dar e natural, se mai intampla.

| Digikey a răspuns:

Am avut parte de asa ceva cativa ani la rand seara de seara.
Practic esti prins intre doua lumi cea reala si cea a viselor. Teama te impiedica sa mergi mai departe adica constient in vis.
Visele lucide si constiente sunt o etapa importanta in dezvoltarea ta spirituala.
Trebuie sa uiti de demoni, ingeri zei, spiridusi si alte inventii bisericesti.
Esti doar tu si universul. Poti sa explorezi si sa vezi cu ochii tai despre ce este vorba.