| alexandruanghel a întrebat:

Salut, aseara eram foarte obosit si am decis sa nu imi mai fac dus si sa imi fac in dimineata asta. Asa, am facut m-am trezit de dimineata m-am dus direct la dus doar ca atunci cand mi-am decalotat penisul, capul penisului era imbracat in ceva alb, ( nu cred ca era smegma ) si care se da foarte greu jos de acolo pentru ca este lipit de capul penisului. Am tinut penisul in apa calda cam 10-15 minute si nu s-a dat jos nici acum in intregime. Ce poate fi chestia aceea alba, un strat foarte subtire si foarte bine lipit de penis?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Du-te la medic cine crezi ca stie ce ai tu acolo, acestea sunt probleme intime nu trebuie sa le spui aici pe TPU.

| Emilian65 a răspuns:

Consulta un medic dermatolog.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Chestia aia alba nu e decat o candida, mergi la un dermatolog sa iti dea o crema antifungica impotriva candidei.

| alexandruanghel explică (pentru MihaiNicu23):

Ai idee din ce cauza am facut candida?

| MihaiNicu23 a răspuns (pentru alexandruanghel):

Daca nu esti activ sexual, pentru ca o puteai lua de la o partenera infectata inseamna ca te speli prea rar pe acolo.

| alexandruanghel explică (pentru MihaiNicu23):

Nu am facut sex niciodata, ma spal in fiecare zi. Doar aseara nu m-am spalat si m-am spalat in dimineata asta, si tot in dimineata asta am vazut si aceasta candida

| corbulalbrosu a răspuns (pentru alexandruanghel):

Daca intr-adevar este/sau ar putea fi vorba de ciuperca Candida albicans, in cazul persoanelor de sex masculin, care inca nu au intretinut contacte sexuale, respectiva infectie poate sa apara de regula in cazul persoanelor al caror sistem imunitar este slab/slabit, sufera de oboseala cornica, sau din cauza unei raceli mai grave.prostatite, etc, etc. Doar in cazul in care se va repeat, va trebui sa te adresezi unui medic dermato-venerolog. Multa sanatate!