| BlueDark a întrebat:

Astazi eram la sala de sport cu copiii(sunt profesor de educatie fizica) si am fost lovit de o minge de basket in degetul mijlociu de la mana dreapta.Am mers imediat la urgente, pentru ca se umflase si nu il puteam misca.Acolo mi-au facut o radiografie si,surpriza,fractura(nu prea mare,dar era acolo).Mi-au pus o atela fara ghips, infasurata strans cu bandaj.Cica trebuie sa o tin 20-30 de zile...Intrebarea este:nu ar fi trebuit sa imi puna ghips la mana? Eu stiu ca atele cu bandaj se pun doar la entorse...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| koko3475 a răspuns:

Nu. Mai demult orice fractura se vindeca cu atele. Ideea e sa stea degetul drept sa se vindece corect. In plus, nu cred ca se poate pune un deget in ghips. Trebuia sa puna cu tot cu mana si nu era ok. Insanatosire grabnica!

1 răspuns: