| Marian5000 a întrebat:

Salut, azi am avut o altercatie cu un coleg. Un prieten mai vechi iar dintr-o prostie am dat-o in cearta si m-a lovit cu palma(pumn)fix in piept. Acum ma doare foarte tare, ce sa fac? Ca maine trebuie sa plec in alt oras.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ti s-a intamplat nimic, va trece in cateva zile.

| anonimg a răspuns:

Durerea va trece în 3 sau 4 zile.

| seularts a răspuns:

Cel mai probabil mergi la spital daca vezi ca durerea persista. Ulterior faci o plangere la politie si ii deschizi un dosar penal in baza certificatului oferit de la spital.

| raMLesS a răspuns (pentru seularts):

Cel mai probabil e un copil de vreo 15-16 ani, sa-i faca reclamatie pentru ce? Pentru ca i-a dat o palma? Asa e noul model de baiat...

| seularts a răspuns (pentru raMLesS):

Man, m-am referit in cazul in care situatia iese de sub control. Daca cineva te loveste si iti face un rau fizic care poate duce la leziuni serioase, eu cred ca l-ai trage la raspundere indiferent de cati ani are!

| raMLesS a răspuns (pentru seularts):

"daca cineva te raneste sau iti face un rau fizic", te aperi, ii dai si tu, chiar daca iti iei bataie stii macar ca nu ai stat sa dea in tine...nu cred ca rezista nimeni la 3-4 pumni bine amplasati.