| Necunoscutu92 a întrebat:

Salut azi am fost lovit intenționat in zona penisului dar nu a reușit sa ma lovească tare ar putea fi ceva grav( după lovitura aia ma doare burta nu foarte tare dar ma doare ) am făcut programare la medic specializat dar doar săptămână viitoara ma poate consulta ar putea fi ceva grav sau nu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca scrotul (sacul tegumentar in care sunt adapostite testiculele) nu se va umfla si nu se va inrosi, nu cred ca te poti astepta la ceva grav! Pune-ti o compresa cu apa rece in zona genitala--- amelioreaza durerea din abdomenul inferior. Cat stai intins in pat, pune-ti sub scrot un prosop impaturit (pentru a-l sprijini).

| AFR81 a răspuns:

Parerea mea e ca programarea la doctor nu e necesara, insa e bine ca esti interesat de propria sanatate. In zona aia, iti garantez eu ca orice barbat s-a lovit de cateva ori in viata, insa acest lucru n-a avut repercusiuni asupra sanatatii sale decat in foarte putine cazuri. Nu te ingrijora, nu citi prostii de pe net si asteapta sa mergi la doctor. Cel mai probabil, acesta iti va confirma ca nu s-a intamplat nimic grav.

| Raducons a răspuns:

Nu este nimic grav, asa este cand esti lovit in testicule.

| Mihai56t a răspuns:

Nu cred...
Dar nu iti poate spune nimeni sigur, pana nu te consulta un medic.

| Magic4Ever a răspuns:

Mereu vei simti o durere in zona burtii cand vei fi lovit in testicule. Si eu am patit de ceva ori si nu am mers la doctor fiindca durerea trece intr-un timp foarte scurt. Depinde si cat de tare ai fost lovit totusi.