| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Azi dimineata cand m-am trezit simteam nevoia de a urina f tare. Cand am fost la baie nu am facut asa mult. Mi-e frica sa nu se fi "spart" vezica

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi o mica raceala.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca se spargea, erai demult mort happy

Dar uite ca nu ti s-a intamplat nimic, doar ti s-a umflat putin vezica si dupa aceea te-ai usuart s-a golit.
Deci, nu ai patit nimic!
Dar maine scoala-te mai dimineata si mergi la toaleta!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mai scriai tu pe TPU daca se spargea vezica.

| johnnny123 a răspuns:

Hai să presupunem prin absurd că teama ta ar fi justificată și că întradevăr ți s-a spart vezica (nu ți s-a spart, dar hai să presupunem).

În situația asta, primul tău gând a fost să intri pe TPU și să pui o întrebare?

| ReddY25 a răspuns:

E de la altceva

| slayer09 a răspuns:

Stai linistit, e doar in imaginatia ta. daca se spargea vezica, pai erai la spital deja

| 120bulevard a răspuns:

Vezica e grea de spart. De obicei faci pe tine daca ai prea multa urina acolo, sunt cazuri rare.