| RobertRby93 a întrebat:

Azi dimineata m-am trezit cu un fel de basica pe buza de jos, dar nu in exterior, ci in interior. E asa, albicioasa ca sa zic asa. Din cauza ca port aparat dentar, locul acela s-a mai zgariat zilele astea si ma gandesc ca din cauza zgarieturii si a frecarii de aparatul dentar s-a produs acea basica albicioasa. Voi ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Buna! Poti aplica pe afte glicerina boraxata cu ajutorul unei comprese. Aici gasesti cateva solutii naturist de tratament al aftelor http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-afte-bucale Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| legendarul a răspuns:

Este afta, pune propolis pe afta si in maxim 2 zile se duce...

| Catalin_8097 a răspuns:

Si eu am aparat dentar si eu am avut asemenea basici big grinbatting eyelashes Da-te cu ceai de musetel, sau pune niste ceara pe biluta aia pe dinte unde te deranjeaza.

| Chitimus a răspuns:

Mie imi suna a afta, in nici un caz a basica. Si mie imi apar din cauza imunitatii scazute. Vezi la farmacie ca sunt tot felul' de solutii ieftine si bune pe care sa le aplici. Nu e cine stie ce. O sa iti treaca. Si eu am avut aparat dentar da' imi apareau chestiile astea de la fructe nespalate si, cum am mai zis, imunitate scazuta.