| WithoutName123456789 a întrebat:

Salut,azi m-am ciupit din greseala cu o foarfeca nesterilizata si a curs putin sange.Am fost repede si m-am spalat cu apa si sapun.Se poate infecta zona sau sa se intample ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

N-are nimic! Pune un pic de spirt sau daca nu ai spirt pune otet, ca si ala are un pic de alcool. Si pune un plasture ca sa nu intre mizeria acolo. E mai mult dureros decat periculos.

| Λndrei a răspuns:

Eu am crescut la țară și veșnic eram în atelierul tatei făcând tot felul de boacăne. Mă tăiam și loveam frecvent, dar n-am pățit niciodată să am probleme.
Nu te speria din cauza unei "ciupituri"...

| Anonymy05 a răspuns:

Asta li se intampla oamenilor des. Nu cred ca ti se va intampla ceva.