| XterIasi a întrebat:

am o problmea. O întrebare de fapt...
Eu am un Shar pei de vreo 2 ani are toate vaccinurile facute, insa s-a luat la bataie cu un alt caine si l-a muscat are o urma in zona ochiului, oare se poate infecta ar trebui sa imi fac griji? Rana nu e asa mare, a curs putin sange...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SkyWaves a răspuns:

Eu as spune sa te duci in MOMENTUL ASTA LA VETERINAR.Eu am avut un caine, la fel s-a luat la bataie cu un alt caine iar dupa o saptamana nu mai putea sa fada cu acel ochi.Acum in prezent are infectati ambii ochi deoarece infectia s-a dus la celalalt, iar acum este orb cainele meu?

| XterIasi explică (pentru SkyWaves):

Imi pare rau pentru câinele tau :'(