| FloreaVicentiu97 a întrebat:

Salut azi mi-a bagat un pirce-ing in buza si sa unfalt foarte rau, nu curge nimic dar se poate sa fie vreo infectie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

SIGUR este o infecţie "manifestată" ( deocamdată ) prin acea umflătură...

Eventual să mergi la farmacie şi să ceri nişte antibiotic, NU aştepta până curge puroi.

3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Ia si tu niste antibiotic, macar preventiv, tetraciclina, normal ca s-a infectat

| niku93 a răspuns:

acea umflatura este rezultatul infectiei.
asta nu inseamna ca trebuie sa intrii in panica si sa dai fuga la urgente. o sa treaca pana sambata...
daca, totusi, durerea are aceeasi intensitate si sambata, du-te la un medic...

| existadragoste a răspuns:

Nu cred ca este o infectie...nu te ambala si eu am doua gauri si da a fost umflata buza dar daca ti-l da-i jos acum degeaba ti-ai dat gaura pentru ca se infunda asa ca rezista noaptea asta si maine seara iar dupa scoate-l si incearca sa bagi un pierce special daca intra inseamna ca s-a format gaura si imediat se va desunpla, daca e chiar atat de suparator cere la farmacie un anti imflamator dar spune-i pentru ce. Daca mai ai nevoie de sfaturi ma gaseste aici.denysa.denysa44@yahoo.com.