| Necunoskut a întrebat:

am o intrebare, am pirce in buza superioara de un an de zile si acum 1 zi mi s-a umflat gingia de jos pe mijloc, poate sa fie puroi s-au?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Este posibil sa se fi infectat. Ar fi bine sa te consulte un medic.
http://www.i-medic.ro/stomatologie/abcesul-dentar

| Jameson a răspuns:

Daca te-ai lovit si sa miscat si te-ai intepat cu el s-ar putea sa fie o infectie.

| axeldavid a răspuns:

Un\maflatura nu are legatura cu pirceul cred ca e de la dinti mai bine mergi la dentist sau ia niste antibiotice