| anonim_4396 a întrebat:

Ca sa trec direct la subiect. am o problema legat de ciclul menstrual. De aproape 3 saptamani mi-a venit si nici acum nu s-a oprit. E ceva genn. plec undeva iar cand vin acasa tamponul este aproape plin. Sunt destul de ingrijorata. Daca imi puteti spune care este cauza sau vreun remediu ar fi perfect. straight face Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TaviSMURD a răspuns:

Asta e interesant e posibil sa suferi de ceva mai complicat putin ce tine de INR adica viteza de coagulare a sangelui si de refacere a tesuturilor ce ar putea fi un diagnostic ce ar explica de ce nu ti se opreste odata hemoragia datorata placentei... asta e o intrebare la care nu cred ca vei gasi un raspuns care sa te avantajeze in conditiile in care nici un medic nu te poate examina si nu-ti poate citi analizele. Ar putea fi o gramada de chestii incepand de la o dereglare hormonala minora pana la fizarea placentei in substrat sau in cazuri extreme la aparitia vreunui fibrom uterin dar numai un medic specialist ti-ar putea prescrie un tratament corect si bun sa ne dam noi cu parerea e simplu dar tu ai nevoie de un medic care sa te vada nu de unul care sa te ajute de la distanta. Succes!

1 răspuns:
| EmaS a răspuns:

Draga mea trebuie sa mergi foarte repede la medic.Asa te anemiezi si faci alte complicatii.