| SteauaROsie a întrebat:

Salut

cam ciudat.

astazi la munca

dintr o data a inceput sa ma doara capul,parca simteam ca mi se umfla capul, imi ardea fata, ameteala, lipsa de concentrare(de ceva vreme am lipsa de concentrare)

un coleg mi a dat o pastila(pentru durere de cap)

in 30 minute maxim mi am revenit

doar temporar

cand am ajuns acasa iar m a luat

am o stare de moleseala, picioarele nu ma mai tin

parca imi vine sa cad in genunchi.

ma mai inteapa si ochii, nu prea pot sa i tin deschisi,

recunosc ca nu prea am o alimentatie normala(2x pe zi mananc)

am o stare generala destul de naspa

cand am ajuns acasa m am spalat pe fata iar,

si am observat
ca nu am nici culoare in obraji

sunt palid la fata.

aveti idee ce pot aveai?
care o fii cauza?

(ma duc la medicul de familie saptamana asta)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Cauzele pot fi multiple-hipocalcemie, hipoglicemie, hipotensiune.Du-te la medic pentru investigatii si stabilirea unui diagnostic.Medicul tau va avea grija de sanatatea ta!