| Miuletz a întrebat:

Cand eram mic pana la 2 ani am avut ochii albastri albastri, dupa pana la 6-7 ani ii aveam verde smarald si de atuncj pana acum sunt o nuanta de verde-caprui-galben (hazel in engleza) si unul e putin mai deschis la culoare decat celalalt. Nu inteleg de ce mi s-a schimbat de 2 ori culoarea ochilor la acele varste. Adica din cate stiu pana la 6 luni se schimba. Mi s-a parut ciudat la 2 ani sa mi se schimbe, dar la 6-7?
E o boală sau ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mykymu a răspuns:

Nu sunt foarte sigur ca e o boala. Cred ca esti tu mai ciudat. laughing
Glumesc... Schimbarea culorii ochilor se opreste pe la 2 ani de obicei. Incearca sa intrebi si un medic...

1 răspuns:
| xXGaByxD a răspuns:

Nu este o boala un prieten de-al meu i se schimba din 3 in 3 ani culorile si a mers pe la doctori si i-au spus ca e complet sanatos