| JohnsaUnder2 a întrebat:

de ceva timp tremur, tot corpul in special mainile si picioarele. Tremur cel mai mult cand ma enervez sau emotionez. Tremur destul de des chiar si cand nu fac nimic. Dar in special cand ma emotionez tremur foarte tare. Am o varsta de 14 ani si chiar imi este frica ca pot suferi de Parkinson. Va rog sa-mi spuneti daca este rau si trebuie sa consult un medic sau e ceva normal.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Demidol a răspuns:

Oho, pana la Parkinson mai ai mult. Esti doar emotiv. Mai bine vorbeste cu un psiholog.

| JohnsaUnder2 explică (pentru Demidol):

Stiu ca sunt emotiv. Dar nu stiam ca de la asta e.

| Demidol a răspuns (pentru JohnsaUnder2):

Da, de la asta e.

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Consulta un psihiatru pentru copii. Ai doar o boala nervoasă.