| Doku2002 a întrebat:

Salut.
Când vreau să mă culc, apar pe ochi niste,, fulgere " sau scântei albe care se derulează rapid, și cu ochii deschiși/închiși. Se întâmplă când mă uit la lumina și după o sting și întru la intuneric. Mi-au uscat și ochii. Ce-i drept am stat o vreme cu ochii apropriați de laptop cu lumina 75%, prostia mea. Am 16 ani și sunt perfect sanatos, poate fi altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Sunt urme de lumina pe retina care dispar. Nu mai sta asa mult pe laptop/telefon!