| Wordofthat999999 a întrebat:

Care dintre aceste pastile ingrasa mai mult, biomed 6 sau peritol? As dori daca stiti alte medicamente pentru a ma ingrasa dar care sa ofere rezultate garantate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Parerea mea este ca ingrasarea ar trebui sa e faca cu ajutorul unui medic nutritionist prin dieta potrivita si sport si nicidecum prin pastile care cine stie cum vor actiona hormonal si ce "sechele" vor lasa pe viitor.

| Mosotti a răspuns:

Peritolul! Chiar se da pentru urcarea poftei de mancare de unii medici la unii pacienti care au problema asta. Desi el nu este pentru asta, asta e un efect secundar.
Eu am luat odata un peritol de test si m-a spart, macam f mult si parca nu eram satul, m-am saturat cu mai mult. Asta este medicament.

Blocheaza receptorii de serotonina mai ales grupul 5HT2C, si cam de aia.

Celalalt e naturist, nu stiu daca are asa efect. Cam tot ce e naturist are efect slabe sau deloc.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Citește reacțiile adverse de pe prospect si cred ca nu vei mai avea curajul sa il folosești.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Peritol dar provoaca dependenta. De preferat este sa iei un tratament puternic si sa te fortezi sa mananci cat de mult poti, ca altfel te lungesti cu medicamentele si devine mai greu. Espumisan e bun pentru balonare, enzime digestive daca nu digeri proteinele sau grasimile, minerale & vitamine

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca răspunsul meu este nefolositor, de ce nu il recomanzi tu Pețolul? Eu am luat jumătate din viață Peritol la recomabdarea medicilor, eram subponderala dar nu si-a făcut efectul sa ma îngraș, insa și-au făcut efectul reacțiile adverse, si stiu prin ce am trecut.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Pai aia e vina ta ca ai fost dependenta. Normal dupa 2 saptamani nu mai iei daca nu are efect, la fel iti zice si medicu

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar dependenta este o reacție adversa. Daca eu recomand citirea prospectului si mai ales a reacțiilor adverse, de ce e nefolositor? Daca scriam doar una din reacțiile adverse precum dependenta atunci era folositor?

| Andraxandra12345 a răspuns:

Bună sora mea de la 51 a ajuns la 58 cu peritol... avem noi dacă te interesează

| naomiiii a răspuns (pentru Andraxandra12345):

Buna, ma interesează pe mine, nu găsesc pe nicăieri și nici pe net