| adrianbestboy98 a întrebat:

Salut,ce mancaruri as putea sa mananc sa ma ingras? Fara raspunsuri de genul nu ii bine...la intaltimea mea e normal sa am 80, nu 62-64.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Divy a răspuns:

Ca să te îngrași trebuie să ai mai multe mese pe zi și să depui efort pentru a-ți crește apetitul.
Sănătos te îngrași consumând cartofi, făinoase (pâine, paste, mălai) fasole, mazăre, orez, linte, ouă și carne, lactate grase grăsime de peste 60%.
Ți-ar trebui 5-6 mese pe zi.
Cel mai ușor mod ar fi să mănânci fast-food deși nu tocmai sănătos oferă rezultate dar poți să fi și predispus la boală sau alte complicații.
Tu decizi!

| adrianbestboy98 explică (pentru Divy):

De maine dimineata incep sa iau niste suplimente de vitamine de 2 ori pe zi(vitamina c, zinc si vitamina D) mama spunea ca asa imi va veni pofta de mancare si poate voi lua in proportii dar incerc sa consum cat mai multi cartofi, orez si la fiecare masa sa introduc si cateva felii de paine

| Divy a răspuns (pentru adrianbestboy98):

Totuși te sfătuiesc să și diversifici, de la prea mulți cartofi și orez te vei constipa.
Mai apoi încearcă faci puțină mișcare pentru a stimula apetitul și asigură-te că te relaxezi (dormi) odihna ajută!

| Whitesnake99 a răspuns:

Daca faci sport intens (sala) trebuie sa ai neaparat mese de carbohidrati (paste, orez) pentru regenerare musculara. De asemeanea, mult peste. Mesele astea ar trebui sa le ai fie ca faci sau nu sport. Iarasi, migdalele si nucile sunt foarte bogate in calorii, sper ca am ajutat.

| RaulDenis100 a răspuns:

Stiu doar ca painea ingrasa f mult

| adrianbestboy98 explică (pentru RaulDenis100):

Faza e ca sunt subponderal dar o sa incerc sa mananc cat de multa paine pot pentru ca nu stiu dar vara trecuta eram mult mai gras acum am slabit in ultimu hal