| pixdemana a întrebat:

Salut
Ce pot sa fac deoarece ma dor articulatile de la genunchi si coate de nu mai pot. Ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| *Lyttle.me* a răspuns:

Hey!
E de la frig, e normal.
Am patit-o si eu.
Mergi la farmacie si cumpara Diclofenac gel sau Fastum gel, dupa preferinte.
Te masezi in zonele care te supara cu una din creme (pe care ai ales-o) desi amandoua o sa-ti dea o stare de rece, frig dar te asigur ca "repara" sa spun asa zona cu probleme. In cateva zile numai ai nimic.

| MoneyMoney a răspuns:

Musai şi NEAPĂRAT trebuie să faci cură balneară!

| pixdemana explică (pentru MoneyMoney):

M-a luat de azi dimineata durerea. baaaaa omule

| Sharpa a răspuns (pentru pixdemana):

Daca nu te afli in nici unul din cazurile de mai sus ma gandesc ca ar putea fi o problema de alimtentatie...deficit de calciu, vitamina C...etc.

| Sharpa a răspuns:

In cazul in care nu faci deloc miscare, ar trebui sa faci.
In cazul in care esti supraponderal, ar trebui sa slabesti.
Nu cred ca mai e nevoie de explicatii.

| pixdemana explică (pentru Sharpa):

Nu am nici una din aceste probleme
m-a luat asa de odata, de azi dimineata a inceput sa ma doara

| anca288 a răspuns:

Sfatul meu, consulta un doctor si nu incerca sa remediezi problema dupa ureche!