| ruse25 a întrebat:

Salut.
cine imi zice si mie ce proteine sunt bune pentru cresterea masei musculare?
dar nu pentru crestere ff rapida...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| MioaraParalescu a răspuns:

Whey gold standard de la optimum nutrition.

| Cosmin86 a răspuns:

Carne, peste, branza, oua, alte lactate.

Astea sunt cele mai bune, minim 4-5 mese pe zi ( dar MESE, nu gustari ca o domnisoara anorexica cum fac unii ).

| ruse25 explică (pentru Cosmin86):

Proteine..nu alimente,, ma refer proteine/pastile
ceva de ganu

| Cosmin86 a răspuns (pentru ruse25):

Proteinele se gasesc DOAR in alimente.

pastilele si prafuri sunt TOT DIN ALIMENTE facute, scrie MARE pe ele din ce sunt facute ( lapte, zer, albus de ou, soia, carne, mazare, etc. ).

Mai documenteaza-te, tu habar nu ai ce inseamna o proteina si la ce-ti trebuie.