| anonim_4396 a întrebat:

Salut, cu 3 luni in urma am avut operatie la varicocel pe stanga, am observat acum ca numai am acele vene dilatate sau dar imi fac griji ca pe langa testicol mai este ceva umflat care la atingere creaza putin discomfort, am incercat si am facut un desen http://iceimg.com/i/5a/04/0ac230b24f.jpg va rog sa-mi explicati daca e normal sau nu, dau fundita pentru raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E normal, dupa o operatie pe testicul. O sa scada durerea in timp

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cred ca este epididimul. Ar trebui sa-l gasesti si la celalalt testicul.

| Cristinel94 a răspuns (pentru Brigaela):

Da, este si in celalalt dar e mai mare si e dureros cand apas

| Brigaela a răspuns (pentru Cristinel94):

E normal, dupa o operatie pe testicul. O sa scada durerea in timp