| TheKiller475 a întrebat:

Cu ceva timp in urma mi-am facut analize la sange si am observat ca am aslo foarte marit(500). Am 15 ani si nu am avut niciodata dureri de oase.
De ce e așa mare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Probabil suferi des de amigdalita

| alina2k18 a răspuns:

Pai ai o infectie posibil streptococica daca nu ai reumatism.
Medicul trebuie sa te trimita sa mai faci si alte analize ca sa determine exact ce ai.

| TheKiller475 explică (pentru alina2k18):

Am avut o infectie streptococica in urma cu vreo 3 luni, dar am urmat tratament cu antibiotice si mi-am revenit. E posibil ca aslo sa fie marit dupa atata timp?

| alina2k18 a răspuns (pentru TheKiller475):

Posibil sa te fi reinfectat... dar sa fii purtator sanatos cum ar veni, gen te simti bine dar infectia e iar in corp.
Nu e normal deloc sa fie marit dupa atat timp.
Vezi ce zice medicul, probabil ori repeti analiza in 2-3 saptamani ori alt tratament.