| Yeezus a întrebat:

Salut, cum pot sa scap de frica de condus? Am carnetul de ceva timp si mai ies cu tata sa conduc, dar de fiecare data imi e frica si mai iau si o groapa din cand in cand si ma enerveaza.
Inainte sa ma urc la volan am fluturi in stomac de parca as da examen si asta imi afecteaza sofatul. Ceva sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| immaBeast a răspuns:

De ce ai dat de carnet dacă nu crezi că eşti în stare să conduci?
Uite, eu am 19 ani, şi nu dau acum de permis, de ce?
Pur şi simplu nu mă simt în stare să iau carnetul, nu mă simt în stare să conduc o maşină, etc.
Probabil o să-l dau peste 3, 4 ani.

| Dalia5didi a răspuns:

E normal stai calma o sa te obisnuiesti cu asta depinde de persoana zic eu, eu am emotii mereu la orice o sa treaca :*