| goldenbullet a întrebat:

Cum sa fac abdomen? In primul rand cum sa dau burta jos, fara sa slabesc mult la brate, picioare. Vreau un abdomen cu patratele, poate imi dati si sfaturi si ceva pentru slabit. Mentionez ca fac sala. Dau funda raspunsului cel mai bun!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Te vor ajuta exercitiile care pun acces pe zona abdominala, precum si procedurile care mobilizeaza grasimea din zona respectiva (masaj, impachetari, electrostimulare). Bineinteles, dieta e principalul lucru la care trebuie sa ai grija. Tentativele de infometare sau mesele sarite duc la pierdere de masa musculara, in loc de grasime. Un medic nutritionist te-ar putea ajuta pe partea aceasta. http://www.i-medic.ro/partener/kilostopro

| goldenbullet explică:

Mentionez ca am facut 2 luni abdomene aproape in fiecare zi pana ma ardea, dar nu s-au vazut rezultate. Nu vreau idei de exemplu '' fa doar abdomene si vei avea rezultate''

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru goldenbullet):

Pai logic ca nu se vede, fiindca muschii sunt acoperiti de grasime

| darius4181 a răspuns:

Pai fugi, fa flotari, daca ai ceva gantere, haltere.
Dar fugi mult cate 6 km pe zi.
Slabeste prin sport nu prim foamete
asa nu rezolvi nimic doar te imbolnavesti si daca slabesti prin foamete iti ramane pielea zbarcita.
Bafta sper sa-ti reuseasca. happy