anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa scap de acneea de pe mana? Mi-am strans cosii si parca sunt mai multi…

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aceasta problema cu acneea este o problema de sanatate si nu trebuie privita cu superficialitate. Cel mai bine ar fi sa consulti un dermatolog.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu am problema asta de mic, 6-7 ani, daca era o boala se afla, am fost in fiecare an la doctor pentru analize si am intrebat si medicul de familie si a zis ca sunt la pubertate si e normal. Totusi vine vara si eu sunt, iar eu sunt cu "varsat"…

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce analize ti s-au facut? Poate ca n-ai acnee si e foliculita, un stafilococ sau orice altceva. Nu-ti mai stoarce cosurile pentru ca doar raspandesti bacteria si o sa te alegi cu mai multe cosuri.

Trebuie sa ti se faca o analiza bacteriologica si un buletin de analize care sa indice clar ca bacteria gasita pe pielea ta este rezistenta sau sensibila la anumite antibiotice. Trebuie sa tratezi cauza nu efectul ei. Poti sa mergi la un laborator dermatologic din cadrul unui institut de igena din orasul tau sau la un laborator dermatologic al unei clinici particulare si sa ceri sa ti se faca aceasta analiza cu recoltare din pustule/cosuri.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult!happy Pacat ca mi-ai raspuns mie, nu la intrebare si nu pot sa iti dau funda. happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu raspund pentru funde laughing, nu ma ajuta cu nimic

Întrebări similare