| iulytruly a întrebat:

cum se trateaza raceala la ovare? funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Raceala se numeste anexita (http://www.ginecologie.ro/......fault.aspx Se trateaza cu antibiotic NUMAI la recomandarea medicului ginecolog.

| Scherimuvi a răspuns:

Vrei sa zici la avale si nu se zice asa ci se zice ca am racit jos
este foarte simplu pune ceva fierbinte subt fund

Răspuns utilizator avertizat
| buburacer a răspuns:

Du-te la doctor nu astepta alte sfaturi.

| george99cool a răspuns:

100% sigur pentru anexita! Stiu de la mama happy : intr-o oala fierbe apa sa fie fierbinte. In ceva pe care sa poti sa te asezi o galeata joasa (sau un lighean ceva)curata, de exemplu, torni jumate de kg de malai. Peste acest malai torni apa fierbinte, o amesteci un pic si te asezi pe ea. Vezi sa te invelesti cu un prosop mare sa nu iasa aburii din lighean eventual poti sa pui un pic din prosop pe marginea ligheanului sa nu te taie marginea de la lighean sa poti sa stai. E ff bun mai ales cand ai dureri. Este bun din prima utilizare, ca sa te tratezi trebuie de vreo 3-4 ori sa repeti si ori de cate ori e nevoie, dar dupa aceea sa ai grija, mai ales sa nu-ti fie frig la picioare si sa ai grija cum te imbraci! Multa sanatate! o solutie buna ar fi uleiul de CORIANDRU si cel de LAVANDA. pune in apa fierbinte cateva picaturi si fa bai de sezut! apoi, maseaza-te cu cateva picaturi puse in ulei de masline sau ulei de masaj! Bea ceaiuri de RACHITAN, FRUNZE DE MUR, COADA CALULUI, COADA SORICELULUI, GALBENELE, MUSETEL, CRETISORA! fereste-te de frig!