| anonim_4396 a întrebat:

Salut, daca am spondiloza cervicala pot fi apt sau nu pentru academia de politie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine incerci

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nu vei putea iesi apt, fiindca spondiloza cervicala este o deformare a coloanei care produce durere si in acets caz nu poti sta nemiscat ore in sir, asa cum cere uns erviciu militar sau de Politie, nu poti face exercitii specifice serviciului, in situatia in care ai o problema serioasa de sanatate, ca caesata.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă vei fi găsit apt, vei avea apoi probleme în timpul școlii cu activitatea de acolo. Așa că cel mai bun sfat este să cauți alte meserii mai potrivite pentru tine.

| alina2k18 a răspuns:

E cronica spondiloza deci slabe sanse.
Vezi ca era un tabel cu bolile care nu sunt acceptate.

| Mariangrigore22 a răspuns (pentru alina2k18):

Am vazut ca sunt boli cronice degenerative dar scria ca sunt inapti ce i cu afectiunile ei medii sau accentuate, si eu am doar putina durere

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred

| NisipLaMare a răspuns:

Hai sa zicem ca-l treci, dupa ce faci? O sa te vaiti si o sa afle ca ai avut asta dinainte.
Succes oricum.

| AdmitereAcademiaDePolitie a răspuns:

Aveti mai jos baremul medical oficial, cautati "spondiloza" cu ctr+f in articol:
https://www.academiadepolitie.com/......-a502.html

| Lexa08 a răspuns:

Nu cred