| anonim_4396 a întrebat:

Salut,daca dintele este rupt pentru al creste trebuie sa scoata nervul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Se poate [la mine s a putut]ii spui stomatologului ca nu vrei sa iti omoare sau sa iti scoata nervul si asa va face

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

,,al creste,, cred ca te referi ca ti-l face sa arate ca un dinte normal si nu e neaparat sa iti scoata nervul

| sasa23 a răspuns (pentru mona):

Da la asta ma refer.
Zici ca se poate de facut fara a scoate nervul da?

| sasa23 a răspuns (pentru mona):

Bine multumesc de raspuns.

| mona a răspuns (pentru sasa23):

Se poate [la mine s a putut]ii spui stomatologului ca nu vrei sa iti omoare sau sa iti scoata nervul si asa va face

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dintele (daca nu e de lapte) nu mai creste niciodata daca e rupt. daca scoti nervul il omori de tot

| ValentinBogdan a răspuns:

Daca este rupt si nu este dinte "de lapte" nu mai creste.

| sMoKeandrei a răspuns:

Daca dintele rupt este de lapte va cadea daca este dinte de os va trebui sa il scoti