| Irinelp a întrebat:

Salut, dacă este cineva care știe să răspundă la această întrebare, pot lua avionul dacă am fost operat de ritm cardiac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Doar medicul cardiolog care te-a operat poate da un verdict, altfel sunteți direct răspunzător în cazul unor probleme medicale apărute în timpul zborului.

| JicaContra a răspuns:

Cand ai fost operat?
esti inca in convalescenta?
ai frica la nivel de PANICA de zburat?

doctorul tau ce zice?!?

| Irinelp explică (pentru JicaContra):

Am fost operat pe 12 iunie. Nu îmi este teamă de zbor.

| sierra1 a răspuns (pentru Irinelp):

Dacă ții la tine, inteabă-ți medicul. Sănătate

| JicaContra a răspuns (pentru Irinelp):

12 iunie e destul de aproape, DAR

NU ai raspuns la: CE? iti spune medicul tau si TOTI te-au intrebat asta, NU NUMAI EU tongue

e prea "greu" sa intrebi medicul?!?

hai sa iti explic unde esti...
EFECTIV, pe site-ul asta sunt cativa IT-sti destul de buni, inclusiv eu, care ma consider decent, Ioandelasal e SINGURUL care stie legislatie, in rest TOTI SUNT AMATORI!
MAI ALES IN DOMENIUL MEDICAL!

DECI, sorry, DAR, doar doctorul TAU te poate ajuta, vorbeste cu el