| irinuta1113 a întrebat:

Salut daca mănânc de trei ori pe zi nu am energie și îmi simt bătăile inimii foarte tare inseamna că am probleme cu glanda tiroida? Sau sunt anemica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca mancarea este energie cum sa nu ai energie? du-te la un cardiolog, astea se numesc palpitati, analizele de sange vor confirma ce anume ai

| irinuta1113 explică (pentru RAY):

Dar daca mănânc mai mult de 3 ori pe zi am energie

| RAY a răspuns (pentru irinuta1113):

Irina despre ce energie vorbim,alimentele sunt energie fizica,ceea ce simti tu e altceva e gresit spus nu am energie,ai energie ca doar traiesti, consumi energie, tu ai probleme cu anemia poate, recomand fier, calciu, ai menstra?

| irinuta1113 explică (pentru RAY):

Daca eu mănânc mult de trei mese am energie

| RAY a răspuns (pentru irinuta1113):

Irina ai menstruatie? cand ai facut ultima oara?

| irinuta1113 explică (pentru RAY):

Ultima oara am am avut-o în iulie

| RAY a răspuns (pentru irinuta1113):

De atunci nimic wow, pai nu vine lunar, ai depresie, stres, nervi? cum o duci in viata de zi de zi? ce nota ai da vieti tale?

| irinuta1113 explică (pentru RAY):

Depresie nu prea am, nervii așa și așa, stres nu prea am

| RAY a răspuns (pentru irinuta1113):

Isi faci analizele si gata si eu aveam palpitati de astea, poate ai deficienta de magneziu

| Violleta2022 a răspuns:

Poti avea lipsa de calciu si magneziu!
Cel mai corect este sa mergi la medic pentru o consultatie si analzie medicale, pentru a se constata pe real despre ce este vorba, nu din ghicite.

| minrest a răspuns:

Mananci de doua-trei ori pe zi, dar nu mnanci cele 2500 de calorii de care ai nevoie zilnic, daca mananci 600, esti anorexica si nu te vad bine.

| Viitorulapropiat a răspuns:

Nu chiar, poate insemna multe.Du-te la medicul de familie si te v-a lamuri.

| irinuta1113 explică:

Nu am puteri, apropo mănânc doar legume, terci și fructe

| RAY a răspuns (pentru irinuta1113):

Proteinele unde sunt, manca carne, grasimii, asta cu fructele dau energie e vrajeala orice aliment da energie