| Anonimdala a întrebat:

Salut, de 2 zile am o problema, cred că mi s-a dilatat un hemoroid sau ceva, simt ca am o prezență străină prin zona aia. Am 15 ani, nu imi curge deloc sange, iar in ziua in care a aparut aceasta senzatie am facut multe genoflexiuni, nu stiu daca are o legatura, ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Hemoroizii apar in urma constipatiei.
Asadar, tu nu mananci sanatos si nu te hidratezi sanatos, de aceea ai ajuns sa faci constipatie si in timp, hemoroizi.
renunta la mancarea uscata si incepe sa amnaci supe si ciorbe, hidrateaza-te banad 2 litri de apa pe zi. Mananca fructe cu tot cu coaja, pentru a avea fibra si a putea avea un scaun usor.

| Anonimdala explică (pentru Violleta2022):

Pe net scrie ca daca simt golire incompleta sau ceva ar trebui sa merg urgent la doctor, ar trebui sa ma ingrijorez?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonimdala):

Nu, esti mult prea mic pentru cancer de colon.
Iar tu ai deja hemoroizi, odata ce simti ca ai ceva la anus, deci, nimci ingrijorator.
Cu o alifie HEMORZON de la farmacie, se rezolva problema.
Nu uita sa speli poponetul in fiecare seara la culcare si dupa fiecare scaun, si sa aplcii crema.

| Sonia822 a răspuns:

Cu otravurile din mancarea de acum, cel mai bine e sa mergi la medicul de familie, apoi la proctolog. Ca sa excluzi orice. Apoi ia niste supozitoare naturiste, Carpicon S sau Aur Derm, cu scoarta de copac. Ai ingredientele si modalitatea de administrare pe prospect. Sunt ieftine si fac minuni- 15.00 ron

| Anonimdala explică:

Am uitat sa mentionez ca nu ma doare cand stau jos, nu ma mananca