| AndreiXHXHX a întrebat:

De 2 zile am observat ca am scaun negru si in seara asta am borborisme(nu stiu dacă am scris corect), nu am alte simptome.
p.s. elimina sub formă de diaree

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Scaun negru egal sângerare undeva în sistemul digestiv. Sângele ajuns în colon se înegrește la culoare. Cauzele pot fi multe, un ulcer gastric, un polip care sîngerează în colon, o colită acută. Astfel, dacă nu ai mâncat un aliment care să coloreze fecalele, este neboie să te duci la medic. Pierderea de sânge poate provoca anemie și oricum trebuie găsită cauza medicală și luate măsuri pentru vindecare.

| AndreiXHXHX explică (pentru sadrian46):

Am băut un ceai medicina si de aia aveam acele simptome acum nu mai am nimic THX

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ceaiul medicinal nu dă sânge proaspăt în fecale.

| AndreiXHXHX explică (pentru sadrian46):

Dar scria la efecte ca s-ar putea sa pățesc astalaughing

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Posibil ai o hemoragie interna (stomac). Mergi la medic, la urgenta.