| Lin_Mada_1997_pxQQ a întrebat:

Salut, de 2 zile nu am pofta de mancare,am mai patit de multe ori acum cateva luni,era totul in capul meu, aveam stari de anxietate,acum iar am, de mancat mi se face foame iar dupa ma gandesc numai la rele si iar mi se duce pofta, sufar oare de anxietate? Dar ce treaba are mintea cu mancatul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ibaal a răspuns:

Se intampla...creierul uman...complex.
Si eu m-am suparat azi,simteam ca imi e foame,ma durea capul de muream,dar, grijile alea imi alungau senzatia de foame totusi. Pur si simplu aseaza-te la masa si mananca ceva, fara sa te distraga altceva, gen telefon, tv si trece...

| bbueruza2 a răspuns:

Poate ar trebui sa te linistesti, cauti pe net niste tactici de respiratie, iti pui dupa un serial bun sau o muzica care iti place, te asezi la masa si sa mananci.
Poti incerca sa mananci in oras sau sa mananci cu cineva.
Sau poate ar trebui sa mananci ceva ce iti place foarte mult sa nu poti sa refuzi.