| AndreiPopovici6969 a întrebat:

Salut, de aproape o saptamana simt fix la cosul pieptului o falfaiala, mai mult este un spasm muscular, este mereu in acelasi loc, nu simt mereu, am bagat de seama ca mai mult cand stau pe scaun la PC / masa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Caută să nu-ți provoci astfel de lucruri. De multe ori ele dispar de la sine, sau apar când sunt provocate.
Ferește-te de pozițiile care îți pot provoca acel spasm muscular. Poate să fie și o atenție a organismului de ați spune că nu trebuie să stai prea mult la PC, adică prea mult în poziția șezut și prea puțin în poziția de a face mișcare.
Noi trebuie să fim proprii noștri medici și trebuie să ajungem să ne cunoaștem organismul. Așa putem să evităm multe lucruri dăunătoare.
Când nu ne cunoaștem organismul putem să mergem la medic.

| Smmo a răspuns:

Daca este un muschi din exterior, poate fi o lipsa de calciu sau de minerale. Fiind vara, transpiram mai mult si pierdem din saruri. Poti face un tratament cu niste multivitamine si multiminerale, intreaba la farmacie si vorbeste cu un medic.

Răspuns utilizator avertizat