| Alinaintreaba059 a întrebat:

Salut! De cam o zi am amețeli și mă doare capul. Ma doare fruntea și în spatele capului(deasupra cefei). Pot pune bărbia pe piept, dar când văd lumina puternică de soare mă dor ochii și am un disconfort în corp. Mă simt ca și cum aș leșina. Am o greața oribilă și mă simt obosită.
Am căutat pe net și pare că e meningita? Sau e din cauza anxietății

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil COVID!

| sierra1 a răspuns:

"Ma doare fruntea și în spatele capului...pare că e meningita?"

ce-ar fi să FUGI la medic, pare ceva fooooarte grav. Să sperăm că nu e...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu e meningită. Nici anxietate. Pare surmenaj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am mai citit intrebarile pe care le-ai pus, ar trebui sa faci o ecocardiograma. Acum mergi la medicul de familie cat de repede poti sa iti ia tensiunea. Evident ca trebuie sa faci mai mult efort fizic si sa mananci dar acum pe moment ai ceva viral probabil

| rhdjskdjjcjfjdjx a răspuns:

laughing nu esti singura crede ma ca sunt multi chiar si eu cu acelasi simptome ciudate nu am gasit nimic nici in analize rmn ege, in caz ca vrei sa mai vorbim despre simptome iti pot lasa un Instagram sau ceva. sa te tin la curent in caz ca gasesc raspunsul

| Partzak a răspuns:

Doar un doctor poate sa-ti puna un diagnostic. Oricine-ti spune altceva este un bou.