| SaveTheNature a întrebat:

Simt un discomfort in crestetul capului si am si o stare de greata, si simt si o durere de intensitate medie in zona cefei.
Zilele trecute simteam intepaturi ca de ace in mai multe zone ale capului. Uneori am ameteli care dureaza o fractiune de secunda.
Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Lipsa de calciu, nu sunt sigur, dar stiu ca la cei ce au lipsa se calciu li se mai intampla asta. Si in plus, cred ca te si culci foarte tarziu si te trezesti devreme.

Consulta un medic, si sa te odihnesti mai mult, sa mananci fructe si alte alimente care au vitamine! Sarbatori fericite, in 2013 sa nu mai ai nici o problema!

| Empathizer a răspuns:

Oboseala, un regim alimentar dezechilibrat, o raceala sunt cateva dintre posibilitati. Poti sa te programezi la un consult medical, medicii de familie lucreaza si pe 28 decembrie.

Iar in romaneste e corect sa spui "disconfort". Discomfort e in engleza.

| SaveTheNature explică (pentru Empathizer):

Am stat in Anglia 6 ani-poate de astalaughing)

| Empathizer a răspuns (pentru SaveTheNature):

Probabil. Incearca sa salvezi... natura limbii romane, cat se mai poatehappy

| Hevnoraak a răspuns:

Indicație că trebuie să mergi la medic de familie și pe urmă decide el unde te trimite.

| Minca_Raluca_1994 a răspuns:

Si mie, i se mai intampla e de la oboseala, lipsa de calciu dar nu de la tras curentul daca simptomele persista consulta un medic si oricum incearca sa iei un paracetamol dar nu te ingrijora nu cred ca e ceva grav

| Tronaru_Deea_1993 a răspuns:

Tea tras curentul sau cand ai avut ameteli erai obosita