| MotoBlitz a întrebat:

Salut! De când m-am apucat de alergat seara (acum 2 săptămâni), tușesc destul de des. Tusea este seacă, fără eliminare de mucus sau sânge. Prima dată când am alergat, mă duruse în gât, dar mi-a trecut a doua zi. Mai am și câteodată nasul înfundat, dimineața. Ce credeți că am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Ai răcit nițel. Trece. E din cauza că corpul nu e obișnuit cu aerul rece de seara ce intra in plamini. La alergare, plaminii folosesc mai mult din capacitatea lor, așa că o parte din ei nu e obișnuită cu aerul rece, plus că fluxul de aer e mai rapid.

| Kentopt a răspuns:

Nimic,după ce alergi îți trece