| nathan292 a întrebat:

Salut!
De cateva saptamani am o pata pe abdomen, era roșie la inceput dar acum se decolorata încet încet. Este o eczema, m-am dat cu Advanten (pentru eczeme). Dar este grav daca am pe corp? Nu ma mănâncă, doar este prezenta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ar putea fii PSORIAZIS si provine de la o boala autoimuna.

| nathan292 explică (pentru Violleta2022):

Nu este psiorazis, psiorazis se face pe tot corpul, eu am doar pe burta

| Violleta2022 a răspuns (pentru nathan292):

Psoriazisul nu se face pe tot corpul decat in stadii foarte avansate, dupa foarte multi ani, dar poate ramane izolat pe portiuni limitate, de pe fata, gat, burta, cot, mana samd.

| Invictusman a răspuns:

Cred ca e vergetura, deranjează doar estetic, e inofensiva

| flaviusvampirdeiasi a răspuns:

Am avut una pe picior am trait cu ea cam doi ani si la un moment dat m.am plictisit de ea m.am dus la dermatolog mi-a prescris o crema nu mai stiu numele ei mi-am dat cu ea si intr o saptamana a disparut acum piciorul meu arata de parca nu ar fi fost nimic pe el niciodata asa ca de ce nu ar merge si la tine in fine sa iti raspund la inttebare da poti sa fraiesti foarte bine cu ea dar e urata deci fa ce vrei

| nathan292 explică (pentru flaviusvampirdeiasi):

Multumesc. dupa ce ca sunt ipohondru, mai sunt si unele persoane de aici care spun ca am chestia cea mai gravă. iti multumesc