| AlexCristi97 a întrebat:

De cateva saptamani ma se acumuleaza pe limba niste depuneri albe, urat mirositoare. Desi ma spal pe dinti si pe limba zilnic, acestea insotite de miros reapar dupa 4-5 ore. Sunt fumator si am reflux gastro-esofagian.
Pe langa asta, de 3-4 zile mirosul este si mai puternic, ceva intre gunoi si toaleta si imi apare si o depunere galbuie pe mijlocul limbii. (Posibil de la fumat?)
Vreo idee ce poate fi si ce as putea face sa tratez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NanaTuna a răspuns:

Infectie. Posibil sa ai o ciuperca. Mancarea era contaminata.
Clateste-ti gura ceai de musetel. e anti-septic.
Si mergi la farmacie si spune ce simptome ai. Persoanele de acolo o sa-ti dea un tratament. daca nu preferi medicamentele, cere ceva pe baza de plante. Succes ^^

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Renunță la fumat

| KronstadtResurrection a răspuns:

Posibil Helicobacter, sau Candida. Fa niste teste.

| Mocanu_Basalic_Bogdan_2001 a răspuns:

Mergi si tu la doctor, ca toata lumea.