| Allen1998 a întrebat:

Salut,de cateva zile am o eruptie cutanata, mai exact mi-au aparut niste semne rosii, trebuie sa precizez ca aceste semne nu imi provoaca mancarimi,nu am febra, nu am stari de voma mai pe scurt nu ma simt rau, varicela am avut aveti idee ce poate sa fie? Mai trebuie sa precizez ca am luat niste pastile ce contine claritin impotriva alergiilor dar nu da semne de vindecare.
Am ceva asemanator ca in poza aceasta https://www.google.co.uk/......ps?/search

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Claritin sunt pastile împotriva reacţiilor cutanate, prurit (urticarie) exact ca siropul Peritol. Te duci la medicul de familie, ceri o trimitere către dermatologie şi problema va fi soluţionată.
Din câte am văzut aici, pare a fi o erupţie cutanată, trebuie totuşi să specifici ce ai consumat înainte etc. Nu este exclus să faci un test alergologic dar numai după ce vei lua trimitere. Un diagnostic nu se dă aşa uşor trebuie mai multe detalii cum ai căpătat acea erupţie cutanată, ce ai consmat înainte dacă ai mai avut în trecut etc.

| Allen1998 explică (pentru Anonimuserr):

Mersi de raspuns m-am gandit mai bine si cred ca e de la mancare ca fost un festival cu mancaruri traditionale din toata lumea.Pana acum nu am mai avut o eruptie cutanata.

1 răspuns: