| Vidoni_Ana_Maria_1994 a întrebat:

De cateva zile( de vreo 2) am dureri in partea de, jos in dreapta da abdomenulu inuin zona apendicitei... Putin mai sus ma doare...In zona intestinului gros..Va rog sa imi spuneti daca stiti ce am...Multumesc anticipat :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| galyperf89 a răspuns:

Si eu sunt/eram in aceeasi situatie. De exemplu daca alerg sau merg mai repede ma doare in partea aceea. Am facut de mai multe ori ecografii si nu a reiesit nimic decat din cate imi aduc aminte, nisip la rinichi. Cel mai probabil este pentru ca nu faci miscare.Eu nu fac deloc miscare si de aceea am acele dureri.Te sfatuiesc sa faci un sport, si eu m am gandit serios sa ma apuc de unul dar nu stiu inca ce sa practic. Dar totusi, nu strica sa te duci la doctor, pentru a te asigura ca nu e nimic grav! Funda? happy

| Vidoni_Ana_Maria_1994 explică (pentru galyperf89):

Multumesc de sfat :3 Trebuie sa incerc...sa incep sa practic un sport.

3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Probabil ai apendicita sau o afectiune la ovarul drept.Un consult la un medic de specialitate(chirurg si ginecolog)te poate ajuta,

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

NU e apendicita. Cand doare aia, nu exista dubii. Ar putea fi fiara/bila sau chestii sistemice de la matzul gros care se trateaza cu NO-Spa. happy