| AndreyCristian1999 a întrebat:

Salut, de câteva zile ma trezesc cu durere de cap, mi-am luat tensiunea și este destul de mare dar, după ce beau cafea sau suc care conține cofeina îmi trece. Poate sa îmi spună cineva va rog de ce imi revine tensiunea după ce beau cafea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Adica scade tensiunea dupa ce bei cafea? Ca de obicei cafeaua creste tensiunea, trebuie sa mergi la cardiolog sa faci un Ekg, poate i ti da tratament de tensiune.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu sunt direct conectate.

| DanyCbr a răspuns:

Posibil sa fie anumite tulburări în timpul somnului... Sau dependenta de cofeina.
Consulta un cardiolog dacă dimineața tensiunea depășește 130/85