| minteuandedouaori a întrebat:

De 2 3 zile simt mereu nevoia de a urina chiar daca am fost de 10 minute sa urinez tot simt nevoia de a urina chiar daca nu ma trece. oare este infectie urinara? NU MA DOARE USTURA NIMIC happy doar simt nevoia acea naspa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Ai o cistita sau o litiaza renala.

| Tania a răspuns:

Posibil sa fie infectie urinara, dar este mai frecventa la femei. Poate ai racit.

| petrica1111 a răspuns:

Cred ca e vorba doar de o raceala, dar ar fi bine sa contactezi un medicwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Din fericire nu este nici o problemă medicală în acest caz. De la frig, rinichi filtrează mai bine urina (au randament mai bun) şi este cunoscut reflexul de micţiune care are loc în această perioadă. Nu te teme totul e în regulă. În schimb dacă apare usturare la urinare atunci e cazul să te alarmezi. În rest multă sănătate!winking

| SweetSacrifice a răspuns:

Din pacate, s-ar putea sa fie vorba de Diabet.Dar probabil cum ai spus tu, sa fie doar o infectie urinara.Eu iti propun sa vorbesti cu un specialist. Sper ca te-am ajutat cumva. happy

| LaYeR a răspuns:

Bei multa apa?

| RedTrancer a răspuns:

M-am confruntat si eu cu aceasta problema, dupa 5-10 min dupa ce mergeam la toaleta imi venea iar dar nu puteam sa fac, eu unul nu am fost la medic, chestia asta mi-a trecut de la sine, ce am observat eu este ca am patit-o intr-o perioada in care eram mai stresat...mi-a trecut fara sa iau nimic sau sa fac consult medical dar a durat ceva timp