| xFlo699 a întrebat:

Salut, de ce imi bate inima asa de repede? De aseara simt ca inima imi bate prea tare, am citit pe net ca pulsul normal ar fi de 100 la varsta de 12 ani, dar simt ca inima bate prea tare, sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Se numeste tahicardie sinusala si se trateaza. Mergi la medic! Poate fi cauzată de anxietate.

| xFlo699 explică (pentru Donsavas):

Salut!, nu ma pot considera anxios, îmi poți da un sfat ceva despre cum as putea sa îmi revin? Adică pot ignora bătăile inimii, dar e destul de deranjant sa le simt tot timpul în piept... Ceva sfaturi dacă îmi poți da... Multumesc

| Donsavas a răspuns (pentru xFlo699):

Păi există betablocante ca propanolol care pot fi luate la nevoie... sau încerci să afli cauza. Fie ai o tiroida accelerata, fie esti anemic, sunt multe cauze.