| EnourmousLove0909 a întrebat:

Bunaa. Am o problema. Ieri am fumat 3 tigari (nu una dupa alta) si de atunci am un usor disconfort la gat. Mentionez ca tigarile aveau 7 mg nicotina, deci nu erau prea tari. Ce este cu acel disconfort?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Asa incepi sa crapi. E un mic disconfort, dar nu te agita. O sa inveti sa il suporti cu timpul, iar peste niste ani o sa ti se para joc de copii comparat cu disconfortul dat de metastaze pe la diverse organe sau de faptul ca iti va fi aproape imposibil sa tragi aer in piept datorita tumorilor de pe caile respiratorii. Nu te ingrijora, mai e pina atunci, asa ca da-i inainte. Poti baga lejer si 30 pe zi, ca nu te omoara imediat. Sau poti sa nu mai fii retard(a?) si sa te lasi.