| SifonieracelmaiboS a întrebat:

De ceva timp, mai exact de vreo 4-5 zile, visez extrem de urat, nu retin exact ceea ce visez dar lucruri urate care ma oftica, enerveaza sau ma intristeaza dar si lucruri ciudate. De exemplu ieri am visat ca mergeam pe un stadion si dintr-o data mi-am pus mana la gat si ma autosufocam, de vreo luna trec prin ceva de natura sentimentala destul de urata, ceva ce ma bantuie de vreo 3 ani, recent s-a amplificat foarte mult.
Acuma eu stiu ca voi nu imi puteti spune ceea ce insemnifica visele respective deci nu o sa va intreb asta dar in schimb as vrea sa va intreb cum pot scapa de visele respective?
Gen ceaiuri, pastile poate chiar sfaturi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| superman1232 a răspuns:

Parerea mea este ca ar fi bine sa faci o rugaciune inainte de culcare, sa ai mintea libera si sa fi impacat cu tine. Corpul uman este foarte complex, dar totul depinde de gandirea ta, daca tu esti optimist, toata viata ta va fi plina de optimism, bucurie, fericire, succesuri, dar daca iti impui de la incaput ca tu nu poti face un lucru sau ca in noaptea asta o sa visezi lucruri groaznice, subconstientul tau deja este influentat si cresc sansele sa patesti acel lucru. Daca nu functioneaza cel mai bine te duci la un psiholog, el stie mai bine ce sa iti zica si sa te ajute.

| SifonieracelmaiboS explică (pentru superman1232):

Deja fac o rugaciunea in fiecare noapte inainte de culcare dar o sa incerc si restul sfaturilor
Multumesc si numai bine!

1 răspuns: