| sparklingqueen a întrebat:

Salut,de ceva vreme,doar cand port absorbante,am niste mancarimi cateodata nu prea suportabile si mi se irita pielea,folosesc always de ceva timp deoarece am avut o experienta nasoala cu OB urile, am purtat si alte absorbante si nu mi s-a intamplat, ce absorbante imi recomandati? Tin sa mentionez ca imi schimb absorbantul cand am timp de 3-6 ori pe zi deoarece de luni pana vineri muncesc si ma spal in fiecare seara, o fi vreo alergie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Treci pe absorbantele celelalte, care nu iti dau mancarimi.
Logic, nu?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, ai o alergie si ar fi bine sa mergi la un medic alergolog sa i ti faca teste sa depisteze cauzele alergiei, ca asa sa tot schimbi absorbantele nu este ok fara sa înlaturi cauza, sanatate multa.

| alina2k18 a răspuns:

Nu mai folosesc cu invelis de plastic de peste 10ani, ma iritasem de zici ca aveam boala de piele in stadiu avansat laughing
Recomand Always Sensitive ( ambalaj roz) sau Libresse tot fara plastic, parca tot sensitive le zice.
Sau Always organic cotton care sunt mai scumpicele.
Se gasesc toate in hypermarket, DM, farmacia Tei.
Incearca sa porti haine mai largute nu mulate cat esti pe stop ca avand absorbant si e si vara si sa porti si stramt nu e prea confortabil pentru pielea din zona cu pricina big grin

| Brizbriz a răspuns:

"o fi vreo alergie?"
CLAR CA E
mergi la doctor sa vezi care e si apoi nu mai lua absorbante cu aia

| MorcovMajestic a răspuns:

Sigur ai ceva alergie
Vezi ca poti sa te imbolnavesti
Sotia mea are cupa menstruala si e foarte multumita

| SirenicaCuMomite a răspuns:

Poate doar ai pielea prea sensibilă şi nu suportă plasticul ăla. Poți încerca Always Sensitive, am văzut că au o textură diferită față de celelalte, nu ți se încinge aşa pielea:
https://www.emag.ro/......DM829BBBM/
Oricum,să le schimbi cât mai des, mai ales acum vara.