| George1985 a întrebat:

Salut,de curand am vazut ca mi-au aparut pe penis un fel de "taieturi", rani in zona atei.Acestea incep sa sangereze dupa ce are loc un contact sexual (protejat) ustura. Daca incetez contactul sexual timp de ceva zile aceste "taieturi" incep sa se diminueze dar daca are loc contactul iar sangereaza.Ce este de facut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, "aţa" începe să se rupă!
Din acel motiv au apărut acele "taieturi/răni".

Cel mai indicat ar fi să iei o "pauză" ( de la sex ) timp de o săptămână, iar în această perioadă să fi foarte ATENT cu igiena intimă şi să te ungi de 3 ori pe zi cu Clotrimazol Cremă.

De asemenea, este posibil să fie vorba de o alergie la latex-ul din care este fabricat prezervativul, sau la lubrifiantul de pe prezervativ...

Toate cele bune.

1 răspuns:
| DragoStefaN a răspuns:

Esti alergic la sex. Nu mai trebuie sa faci sex toata viata ta ca altfel mori!